5 Sep 2013

WAF Worlds 2013 - RESULTS (Day 2)


2013 WAF World Championships 
Gdynia, Poland - September 4-7th, 2013


RESULTS, Second Day, September 5th, 2013


JUNIOR18 MEN RIGHT 50 KG
1. ARDAK KANIBAY. KAZAKHSTAN
2. NEMAT VAKILOV. AZERBAIJAN
3. IBRAHIM BOZKURT HALIL. TURKEY
4. ALIBEK KOCHKAROV. RUSSIA
5. TELMAN GHAZARYAN. ARMENIA
6. TETIK HASAN. TURKEY

JUNIOR18 MEN RIGHT 55 KG
1. TALGATBEK RUSTEMBEK. KAZAKHSTAN
2. TORLAK UMMET. TURKEY
3. HUSEYN AMANLI. AZERBAIJAN
4. YAROSLAV BURTSO. UKRAINE
5. TUZUN FATIH. TURKEY
6. PATRYK KUBACKA. POLAND
7. DANIL FAIZULLIN. RUSSIA
8. SAYAT BESKEMPIR. KAZAKHSTAN
9. ULADZISLAU JURABAYEU. BELARUS
10. YURIY YUNCHYK. UKRAINE
11. SIROJIDDIN KUNISHOV. UZBEKISTAN
12. TEMUR JOBBOROV. UZBEKISTAN
13. ALEXANDER KOVIN. RUSSIA
14. HADJIEV STOYAN. BULGARIA

JUNIOR18 MEN RIGHT 60 KG
1. ARSEN KORAEV. RUSSIA
2. ILIA NOSULIA. RUSSIA
3. ANDRIY RYASHKO. UKRAINE
4. ALIZHAN MURATOV. KAZAKHSTAN
5. ABAK MUHAMMED. TURKEY
6. GIUSEPPE BASSO. ITALY
7. JOHANSSON JESPER. SWEDEN
8. FIRINCI YUSUF. TURKEY
9. ALISHER AKBAROV. UZBEKISTAN
10. ANDREI HRYNIUK. BELARUS
11. NIKOLAEV YASHAR. BULGARIA

JUNIOR18 MEN RIGHT 65 KG
1. ABULASHVILI GURAM. GEORGIA
2. AZRET AKBAEV. RUSSIA
3. DAVIT STEPANYAN. ARMENIA
4. RAMAZAN ZHAMKUROV. KAZAKHSTAN
5. RAMAZAN BOSTANOV. RUSSIA
6. ALEKSANDR MUSHORYAPOV. UZBEKISTAN
7. GEORGIEV GEORGI. BULGARIA
8. HLIB OBOZHDA. UKRAINE
9. OLEKSANDR KASPRUK. UKRAINE
10. YAUHENI KAVALENKA. BELARUS
11. EKSIOGLU ERTUGRUL. TURKEY
12. ZIYPAK HAMZA. TURKEY
13. NACHI KAZUYOSHI. JAPAN
14. MRAZ PAVEL. CZECH REPUBLIC
15. COTRIM BRUNO. BRAZIL

JUNIOR18 MEN RIGHT 70 KG
1. EVGENIY SHASHKOV. RUSSIA
2. ANDREEV SASHO. BULGARIA
3. OLEKSANDR TYTOV. UKRAINE
4. GRAVIS KASPARS. LATVIA
5. BAKYTZHAN SAPARBAYEV. KAZAKHSTAN
6. CYPRIAN ZALOGA. POLAND
7. KURT TURGUT. TURKEY
8. DAVID KOKOEV. RUSSIA
9. ALEH NAZARAU. BELARUS
10. VLADISLAV ZHEGUS. UKRAINE
11. YIGIT MUSTAFA. TURKEY
12. LUCUTA GHEORGHE. ROMANIA
13. ADAM LECH. POLAND
14. CROFT JORDAN. CANADA
15. NAGY ALEX. HUNGARY

JUNIOR18 MEN RIGHT 75 KG
1. KRASOVSKIS VLADISLAVS. LATVIA
2. ZAUR DZODZIEV. RUSSIA
3. ARTSEM SMIRNOV. BELARUS
4. ROMAN MANTYKA. UKRAINE
5. ROMAN ZVIZLO. UKRAINE
6. ALTUNCU MUSTAFA. TURKEY
7. MATEUSZ FRACKOWIAK. POLAND
8. JURCA ANDREI. ROMANIA
9. PAWEL PANIAK. POLAND
10. SAHIN OMER. TURKEY
11. MIRASOLA FRANCESCO. ITALY

JUNIOR18 MEN RIGHT 80 KG
1. GEORGY TAUTIEV. RUSSIA
2. BINATOV ELCHIN. GEORGIA
3. MARINOV HRISTYAN. BULGARIA
4. ALEXEY BATALOV. KAZAKHSTAN
5. MUKHAMMED AUYEZOV. KAZAKHSTAN
6. MARAT AIBAZOV. RUSSIA
7. MELADZE VALERIAN. GEORGIA
8. KOGL MARKO. CROATIA
9. VASILI KHARAK. BELARUS
10. ITO MASAKI. JAPAN
11. KARLSON ROLF JONATHAN. SWEDEN
12. HASIUC ALIN. ROMANIA
13. ARTEM SEREDA. UKRAINE
14. DUZEK MAXIM. SLOVAKIA
15. NICOLAESCU SORIN. ROMANIA
16. ATAY ORHAN. TURKEY
17. KOKSALDI M.ALI. TURKEY
18. KALNACS ARTURS. LATVIA
19. PAWEL HALOTA. POLAND
20. YANYEK SABADOTTO. ITALY

JUNIOR18 MEN RIGHT +80 KG
1. PETKOV MITKO. BULGARIA
2. SERGEY SHIPANOV. RUSSIA
3. DMITRIY SKVORZOV. RUSSIA
4. IVANOV PLAMEN. BULGARIA
5. GEORGE MANDACHE. ITALY
6. J C FOURIE HENDRIK. SOUTH AFRICA
7. ARTEM ONYSHCHENKO. UKRAINE
8. PIOTR RADZIK. POLAND
9. WIAN DE BRUYN ERENST. SOUTH AFRICA
10. PIOTR HARKABUZIK. POLAND
11. YILDIZ ISMAIL. TURKEY
12. CEM KAVCAR ENGIN. TURKEY
13. NAZARIY BILINSKYI. UKRAINE
14. OSTMAN PHILIP. SWEDEN
15. TAMURA DAIKI. JAPAN
16. HIGHAM JOE. UNITED KINGDOM
17. BAKSA JOZSEF. HUNGARY
18. KRUPICA JAN. CZECH REPUBLIC

MASTER MEN RIGHT 70 KG
1. UCAK YUSUF. TURKEY
2. SHIOTSUKI KATSUFUMI. JAPAN
3. VLADYSLAV DZISIAK. UKRAINE
4. EDUARD BOLDYREV. RUSSIA
5. CEDER RONNY. SWEDEN
6. JAIME URCAREGUI JOSE. SPAIN
7. KOROSI TIBOR. HUNGARY
8. LUNDGREN THOMAS. SWEDEN
9. ERIK SUNDE JAN. NORWAY
10. ERNST JOHN. USA
11. KOGL DRAZEN. CROATIA
12. UYGUN ORHAN. TURKEY
13. MAAS HARRIE. HOLLAND
14. VITRY DAVID. FRANCE
15. FRANCO CAPRA. ITALY
16. VLADIMIR ROGOZHINSKII. RUSSIA
17. DIMMA MARTY. CANADA
18. BENITEZ FRAN. SPAIN
19. LUIS REYES SANTIAGO JORGE. DOMINICAN
20. BOLIVAR REYES SANTIAGO VLADIMIR. DOMINICAN
21. AIDYN YESSERKEYEV. KAZAKHSTAN

MASTER MEN RIGHT 80 KG
1. BROWN BOB. USA
2. ANDREY MALAKHOV. RUSSIA
3. NAKIELSKI JAKUB. SWITZERLAND
4. BOYRAZ YILMAZ. TURKEY
5. SQUIRE GORD. CANADA
6. FAULCONER CLAYTON. CANADA
7. ERMANNO MARANGON. ITALY
8. SABADOTTO FLAVIO. ITALY
9. HEUSE OLIVIER. BELGIUM
10. BACK STAFFAN. SWEDEN
11. OLEG TRISHKIN. RUSSIA
12. CEDERLOF FREDRIC. SWEDEN
13. AKAN BINALI. TURKEY
14. PEDRO GARCIA D L TORRE JUAN. SPAIN
15. COLOM GREGORY. FRANCE
16. NISHIOKA KIYOTAKA. JAPAN
17. ITO KAZUYA. JAPAN
18. MITCHELL PAUL. UNITED KINGDOM

MASTER MEN RIGHT 90 KG
1. ANDREY MOSOLOV. RUSSIA
2. LANVERMEYER THOMAS. GERMANY
3. ERMES PAGANIN. ITALY
4. ALEKSANDER LI. KYRGYZSTAN
5. LINDHOLM JOHNNY. SWEDEN
6. KHVICHA KHASAYA. UKRAINE
7. ALEH MATSKEVICH. BELARUS
8. SENER CEM. TURKEY
9. FRENZIS GASTALDELLO. ITALY
10. BERRIOCHOA SIMON. USA
11. HELLSTROM GORAN. SWEDEN
12. WOJTEK WALESKO. POLAND
13. PALISKIS ROMUTIS. LITHUANIA
14. VADYM LARIN. UKRAINE
15. RISHAT DOSSAYEV. KAZAKHSTAN
16. KNEPP MIKE. USA
17. KELEMEN LASZLO. HUNGARY
18. LOUKOLA TERO. FINLAND
19. SEVKETOGLU IZZET. TURKEY
20. TAYLOR KEITH. UNITED KINGDOM
21. MARICA EUGEN. ROMANIA
22. BIRKELAND OEYVIND. NORWAY

MASTER MEN RIGHT 100 KG
1. SIMSEK DOGAN. SWITZERLAND
2. KOCAK ATILE. TURKEY
3. SIARHEI SERHEL. BELARUS
4. RICKETT GARRY. UNITED KINGDOM
5. RODRIGUEZ MARCO ANTONIO. SPAIN
6. GELA KHUBIASHVILI. UKRAINE
7. ZUFAR TAZETDINOV. RUSSIA
8. ABDURAZAK NAZIRBEKOV. RUSSIA
9. LUNDGREN MAGNUS. SWEDEN
10. MACZ ISTVAN. HUNGARY
11. ARNE BERG OTTAR. NORWAY
12. ILIAS NIZAMOV. KYRGYZSTAN
13. PATLAR ALI. TURKEY
14. TALGAT ALPYSPAYEV. KAZAKHSTAN
15. PENNEY JEFF. CANADA
16. BALDINO ERIC. USA
17. ANDERSSON LENNART. SWEDEN
18. KARPPINEN MARKO. FINLAND
19. SLADEK JAROSLAV. CZECH REPUBLIC
20. DARIUSZ SUZOS. POLAND
21. MANTOG AUGUSTIN. ROMANIA
22. YEUTUKHOVICH BARYS. HOLLAND
23. GRAVES WAYDE. CANADA
24. BUHLER UELI. SWITZERLAND

MASTER MEN RIGHT +100 KG
1. OLEG MELENTYEV. RUSSIA
2. SCHENKER DIRK. GERMANY
3. SLAWOMIR GLOWACKI. POLAND
4. GREAVES ALAN. UNITED KINGDOM
5. IGOR MAZURENKO. POLAND
6. KRAUSE UDO. GERMANY
7. SERGEY KADUSHKIN. RUSSIA
8. KVIKSTAD KURT. NORWAY
9. SERHII YAVIR. UKRAINE
10. ARTUR SHMOILOV. KYRGYZSTAN
11. BORBIL DANUT. ROMANIA
12. JOHANSSON RALF. SWEDEN
13. VANA JAROSLAV. SLOVAKIA
14. MAGYAR LASZLO. HUNGARY
15. JRVINEN JUSSI. FINLAND
16. SVENSSON ANDERS. SWEDEN
17. ARSEN GABRIELYAN. ARMENIA
18. LEVAN ZHAMIASHVILI. UKRAINE
19. MOJARAD NASHROUDI ABBAS. IRAN
20. DANIEL GILLES. FRANCE
21. ZHANAT KANBAKBAYEV. KAZAKHSTAN
22. MANADATH ABDUL RAHMAN SUBAIR. INDIA
23. REZA ZABETH HASHIM. INDIA

GRANDMASTER MEN RIGHT 75 KG
1. KUNNARI PASI. FINLAND
2. SERHII KOPITSA. UKRAINE
3. BOURQUE SYLVIO. CANADA
4. BAUMANN JUERGEN. GERMANY
5. STROUD DAN. USA
6. ABDUALI TASTANOV. KAZAKHSTAN
7. DESMEDT DIDIER. FRANCE
8. ARSLAN SENER. TURKEY
9. VALERIY LIM. KAZAKHSTAN
10. NELSON RANDY. USA
11. VALENTYN IERMOLENKO. UKRAINE

GRANDMASTER MEN RIGHT 90 KG
1. WEST MIKE. USA
2. MANZINI RICCARDO. SWITZERLAND
3. BERGLUND HAKAN. SWEDEN
4. OKTAY MAMEDOV. RUSSIA
5. ALEXANDR POZDNYAKOV. RUSSIA
6. VALERII GONCHARENKO. UKRAINE
7. THUEN ARNE. NORWAY
8. PAWEL LASOTA. POLAND
9. STUSEK JAROSLAV. CZECH REPUBLIC
10. GORAN FAHLBORG LARS. SWEDEN
11. KURT ITIN. SWITZERLAND
12. ANDRE FREDERIC. BELGIUM
13. MILNE ALAN. UNITED KINGDOM
14. CSABRERA OSVALDO. DOMINICAN

GRANDMASTER MEN RIGHT 100 KG
1. SIMON FERENC. HUNGARY
2. FALTSJO TOMAS. SWEDEN
3. VLADIMIR STEPANOV. RUSSIA
4. JONSSON JOHNNY. SWEDEN
5. MAZHIT ASSATOV. KAZAKHSTAN
6. OLEKSANDR SIZONOV. UKRAINE
7. SLADEK JAROSLAV. CZECH REPUBLIC
8. BIAVA BRUNO. FRANCE

GRANDMASTER MEN RIGHT +100 KG
1. SZASZ GYORGY. HUNGARY
2. MINABADDIN GURBANOV. AZERBAIJAN
3. JAKOBSEN KIM. DENMARK
4. ROSARIO AGOSTA. ITALY
5. OKOULOF DAVID. FRANCE
6. STANISLAW GRALAK. POLAND
7. KONSTANTY KROLIK. POLAND
8. MYKOLA KHITSENKO. UKRAINE
9. MIKHAIL SHESHIN. RUSSIA
10. PAREJA RIZZARDO ROBERTO. BOLIVIA
11. LUKACIK SEN. JOSEF. CZECH REPUBLIC

SGRAND_MASTERS MEN RIGHT 75 KG
1. JOZSA MIHALY. HUNGARY
2. WIESLAW PODGORSKI. POLAND
3. SCOTT DAVID. SCOTLAND
4. VICTOR ZAYTSEV. RUSSIA
5. MACHIDA KOZO. JAPAN
6. ONDARKHAN SHULGAUOV. KAZAKHSTAN
7. NAKAHARA SEIJI. JAPAN
8. VALENTYN IERMOLENKO. UKRAINE
9. IBRAHIMOV MUSLUM. AZERBAIJAN
10. CIRULIS IVARS. LATVIA

SGRAND_MASTERS MEN RIGHT 90 KG
1. ANDRZEJ HYMER. POLAND
2. YAMAUCHI TOYONORI. JAPAN
3. MUKHAMEDOLLA AGZAMOV. KAZAKHSTAN
4. NAKANO MICHIO. JAPAN
5. PIECHOWSKI JANUSZ. POLAND
6. LEONID LINKOV. RUSSIA
7. TROCHA JOZEF. CANADA

SGRAND_MASTERS MEN RIGHT 100 KG
1. PETR PROKHOROV. RUSSIA
2. MIKELIONIS VYDAS. LITHUANIA
3. FILIKIDIS PANTELIS. GREECE
4. VALENTYN ODINTSEV. UKRAINE

SGRAND_MASTERS MEN RIGHT +100 KG
1. HATTABAUGH SAMMIE. USA
2. KONSTANTY KROLIK. POLAND
3. FANIS NURETDINOV. RUSSIA
4. GIULIO BERTACCHI. ITALY

JUNIOR_DISABLED MEN RIGHT 50 KG
1. VILAYAT NAMAZZADA. AZERBAIJAN
2. DMITRII BASHKIRTCEV. RUSSIA

JUNIOR_DISABLED MEN RIGHT 65 KG
1. STANISLAV CHIKLIN. RUSSIA
2. ARSLAN MIKAIL. TURKEY
3. NIKITA BERDNIKOV. RUSSIA

JUNIOR_DISABLED MEN RIGHT 80 KG
1. DMITRII OKULOV. RUSSIA
2. RISHAT ZAINETDINOV. RUSSIA

DISABLED MEN RIGHT 60 KG
1. SERGEY VYATKIN. RUSSIA
2. KAYA MEHMET. TURKEY
3. MACIEJ GRALAK. POLAND
4. NIIAS IZMAILOV. UKRAINE
5. ANDREI LAPAKOV. RUSSIA
6. CIKMAZ FERHAT. TURKEY
7. PATRYK WETERLE. POLAND
8. SOUZA VALDOMIRO. BRAZIL
9. GHARIB MAHMUD. EGYPT
10. JHA SHRIMANT. INDIA
11. OLEG ABORNYEV. UKRAINE

DISABLED MEN RIGHT 75 KG
1. URHUN YASIN. TURKEY
2. LEKIASHVILI BESIK. GEORGIA
3. OMAR NURUDINOV. RUSSIA
4. FAZILOGULLARY YILMAZ. TURKEY
5. ANATOLIY SCHUSCHARIN. RUSSIA
6. SCURTU VASILE. ROMANIA
7. GONCALVES CARLOS. BRAZIL
8. DMITRIY SOLYANIN. KAZAKHSTAN
9. RADEK KWIETNIEWSKI. POLAND
10. STROUD DAN. USA
11. RAVANBAKHSHI MAHDI. IRAN
12. TAYLOR COLIN. UNITED KINGDOM

DISABLED MEN RIGHT 90 KG
1. ARTEM PYSMAK. UKRAINE
2. AYDIN OMER. TURKEY
3. ROJKO ZOLTAN. HUNGARY
4. KONRAD KRAWCZUK. POLAND
5. MAZAK SABAN. TURKEY
6. COLOM GREGORY. FRANCE
7. KARADZHOV GEORGY. BULGARIA
8. KURT ITIN. SWITZERLAND
9. BYACHEV VANIO. BULGARIA
10. JUHNEVICS JANIS. LATVIA
11. RAMADAN IHAB. EGYPT

DISABLED MEN RIGHT +90 KG
1. YUSUP YUSUPALIEV. RUSSIA
2. MARQUES ERIOVALDO. BRAZIL
3. DINLEYICI MUSTAFA. TURKEY
4. LEVAN ZHAMIASHVILI. UKRAINE
5. ROBINSON TYLER. CANADA
6. AYCE SUREYYA. TURKEY
7. FANIS NURETDINOV. RUSSIA
8. WIESLAW LACKI. POLAND

JUNIOR18 WOMEN RIGHT 45 KG
1. KORKMAZ GULISTAN. TURKEY
2. PERNEZHAN SAGATILLA. KAZAKHSTAN
3. ELVIRA DZHINIKAEVA. RUSSIA
4. KORKMAZ BURCU. TURKEY
5. ANASTASIIA NESTERENKO. UKRAINE

JUNIOR18 WOMEN RIGHT 50 KG
1. OLESSYA IVANOVA. KAZAKHSTAN
2. MARYNA SHULIKA. UKRAINE
3. BILGIC GULHAN. TURKEY
4. NATALIA KUZNETZOVA. RUSSIA
5. LILIIA PETRENKO. UKRAINE
6. AKASLAN RABIA. TURKEY

JUNIOR18 WOMEN RIGHT 55 KG
1. ZALINA MOURAOVA. RUSSIA
2. OZBEK SULE. TURKEY
3. MILYAUSHA GIMRANOVA. RUSSIA
4. ANASTASIIA SHEVCHENKO. UKRAINE
5. DIANA BUGAY. UKRAINE
6. OLIMPIA BACK. POLAND
7. SKYE HANNA. SWEDEN

JUNIOR18 WOMEN RIGHT 60 KG
1. YEKATERINA TARASSENKO. KAZAKHSTAN
2. KRISTINA GATCOEVA. RUSSIA
3. AIGANYM KAKENOVA. KAZAKHSTAN
4. DIMITROVA DIMITRINA. BULGARIA
5. ILYUZA GATIYAYULLINA. RUSSIA
6. TUGCENUR KURT FEHIME. TURKEY
7. KUSNIERIKOVA ANDREA. SLOVAKIA
8. TANYA HYGRYNETS. UKRAINE
9. ARLETA IWANCIO. POLAND
10. LINDROTH EMELIE. SWEDEN
11. YANINA NAZARKO. UKRAINE
12. MENGUC MERVE. TURKEY

JUNIOR18 WOMEN RIGHT 65 KG
1. ANDERSSON EMMA. SWEDEN
2. ANDERSSON KAROLIN. SWEDEN
3. JULIA KALASYNIKOVA. UKRAINE
4. ZARINA TAIMAZOVA. RUSSIA
5. ELVIRA SHADYRKUL. KAZAKHSTAN
6. ASSEL NARIK. KAZAKHSTAN
7. SVETLANA FEDOSEEVA. RUSSIA
8. KATERYNA SHERESHKOVA. UKRAINE
9. KABACAN BUSRA. TURKEY
10. FLURI DEBORA. SWITZERLAND
11. MERCAN CEREN. TURKEY

JUNIOR18 WOMEN RIGHT 70 KG
1. POLINA KLIMOVA. RUSSIA
2. MARTINKOVICOVA REBEKA. SLOVAKIA
3. ELENA VASILYEVA. RUSSIA
4. ANASTASSIYA SIVKOVA. KAZAKHSTAN
5. ANASTASIIA ZAVOROTNIA. UKRAINE
6. EREN BOZKURT EBRU. TURKEY
7. NORELIUS TOVE. SWEDEN
8. KUBRA YENILER AYSE. TURKEY
9. LIVCHITZ ELIN. SWEDEN

JUNIOR18 WOMEN RIGHT +70 KG
1. IRINA BURMISTROVA. RUSSIA
2. PIRJOL SIMONA. ROMANIA
3. DARYA TEPLYAKOVA. RUSSIA
4. LINDQVIST JESSICA. SWEDEN
5. MAGDALENA FIL. POLAND
6. AIDANA AMANKELDIYEVA. KAZAKHSTAN
7. DEMIRHAN CILEM. TURKEY

MASTER WOMEN RIGHT 60 KG
1. JOHANSSON ANN. SWEDEN
2. ELIZAVETA POLOVNIKOVA. RUSSIA
3. REJANE DE SOUZA CHRIS. BRAZIL
4. NATALIA LESKOVA. RUSSIA
5. THYSELL MARI. SWEDEN
6. NYGAARD ERIKA. NORWAY
7. ICHIKAWA SHIZUKO. JAPAN
8. SRAMKOVA RADKA. CZECH REPUBLIC

MASTER WOMEN RIGHT 70 KG
1. LUCIANA FOIANESI. ITALY
2. OLGA IAROSLAVTSEVA. KYRGYZSTAN
3. ISAKSSON JOHANNA. SWEDEN
4. LOPES LUCILENE. BRAZIL
5. LAITURI PIRJO. SWEDEN
6. SONIA TURZYNIECKA. POLAND
7. HUSSEIN FATIMA. EGYPT
8. BOZENA CICHOPEK. POLAND

MASTER WOMEN RIGHT 80 KG
1. KAETTSTROEM CAMILLA. GERMANY
2. NATALIA SMIRNOVA. RUSSIA
3. LARISA BOROVINSKAYA. RUSSIA

MASTER WOMEN RIGHT +80 KG
1. PIRJOL MIRELA. ROMANIA
2. EWA LACKA. POLAND
3. MUSTAFA JIHAN. EGYPT

JUNIOR_DISABLED WOMEN RIGHT 50 KG
1. KRISTINA GOVOROVA. RUSSIA
2. MARINA KRIVONOGIH. RUSSIA

DISABLED WOMEN RIGHT 60 KG
1. REJANE DE SOUZA CHRIS. BRAZIL
2. TATIANA BRAZGINA. RUSSIA
3. HADZHIEVA LADA. BULGARIA
4. KRISTINA GOVOROVA. RUSSIA
5. AVTUHOVIC SIMONA. LITHUANIA

DISABLED WOMEN RIGHT 70 KG
1. ALEKSANDRA AKAEVA. RUSSIA
2. SONIA TURZYNIECKA. POLAND

DISABLED WOMEN RIGHT +80 KG
1. STOYANOVA EMILYA. BULGARIA

Source: Armpower.net

info: VISNIA